Home / Zdraví / 5 tajemství krásné pleti Asiatek

5 tajemství krásné pleti Asiatek

Možná jste si všimli dokonalé pleti Asiatek rozmanitého věku. Přemýšlíte, co za tím vězí? Zapátrali jsme a nalezli 5 hlavních faktorů. Tady jsou:

  1. Chrání se před slunečními paprsky

Opalování není v Asii považováno za atraktivní. Stejně jako u nás ještě za první republiky, což známe z románů. Na mnoha místech světa jsou stále v kurzu slunečníky, široké klobouky a navíc speciální ochranné oděvy. Je jisté, že nadměrné množství UV paprsků způsobuje předčasné stárnutí. Když ne slunečníky, používejte alespoň kvalitní ochranné krémy s faktorem nejméně 30. Pro zdraví stačí pobývat na slunci pouhých pár minut.

  1. Denně pijí zelený čaj, který zpomaluje stárnutí

Zelený čaj je blahodárný nápoj, osvědčující se nejen v péči o pleť, ale také jako prevence srdečních nemocí, cukrovky, obezity, zvýšeného cholesterolu i nádorů. Síla antioxidantů ze zeleného čaje se však dostatečně projeví jen při jeho každodenním příjmu. A to je důvěrně známo lidem v Číně, Tchajwanu, Hong Kongu, Japonsku, Koreji a na Středním východě, kteří ho pijí doslova po hektolitrech.

  1. K masážím používají mořskou sůl a léčivé bahno

Asiatky se rozhodně přiklánějí k přírodní kosmetice. Pravidelná masáž bříška mořskou solí smíchanou s olivovým olejem není nikterak náročná na suroviny, ale přináší mimořádný efekt. Když je napodobíte, zakrátko si všimnete příjemně hladké pokožky na této problémové partii. Osvědčuje se také léčivé mořské bahno, které je k sehnání i u nás. Nejenže kůži vyhladí, ale také ji důkladně vyčistí.

  1. Užívají si květinové koupele

Z mnoha českých koupelen vymizely vany a nahradily je sprchové kouty. Není to ale škoda? Relaxační koupel, alespoň čas od času, velmi prospívá tělu i duši. Asiatky to dobře vědí a pravidelně si dopřávají koupele s přídavkem medu, šlehačky a čerstých květin. Máte-li vanu, dělejte to taky tak, a těšte se z jemné pokožky celého těla. Ve „sprcháči“ poslouží alespoň sprchovací oleje (neoplachujte je úplně).

  1. Žijí v poklidu a dodržují své rituály

A to nejdůležitější nakonec: totiž nezbytnost ochrany před stresem, který se dokáže na pleti pořádně podepsat. Asiatkám je všudypřítomný evropský spěch cizí. Důkladnou péči o sebe včetně zodpovědného odličování by neošidily ani za nic.