Home / Ve vztahu / 5 věcí, s nimiž muže raději neobtěžujte

5 věcí, s nimiž muže raději neobtěžujte

Jsou témata, která s vámi vaši partneři probírají rádi, a jiná, s nimiž prakticky vždycky narazíte. S některými je třeba to zkoušet znovu a znovu, třeba když je doma potřeba něco opravit, jiná si ale raději nechte pro kamarádky. Stejně vás v některých věcech pochopí mnohem lépe.

1. Milostné trable vašich kolegů a známých

Vám dost možná přijde fascinující, že se ta nudná Jana z vaší kanceláře dala dohromady s černookým Davidem z IT oddělení, ale váš muž si pod jejich jmény vůbec nikoho nepředstaví. A to přesto, že mu o lidech, s nimiž trávíte pracovní den, vyprávíte doma už nejméně rok. Nenadchnete ho ani líčením toho, že se jiná vaše kolegyně bude rozvádět, protože si našla milence. Věřte tomu, že kdyby vašeho muže snad podobné drby zajímaly, asi by vlastně nebyl normální. A to nechcete.

2. Zážitky z cesty do práce a z práce

Na cestě do školy nebo do zaměstnání je fajn třeba to, že si během ní můžete číst, projet na mobilu facebook nebo probrat se známými přes chat nové zážitky. Ale pokud jde o vás, většinou se vám nepřihodí nic, co by stálo za to, abyste to vyprávěli někomu dalšímu. Natož svému partnerovi. Líčit, že vám nepříjemný chlap šlápl na nohu a ani se neomluvil, je prostě nuda.

3. Vzhled ostatních žen

Když spolu jdete po ulici, je pravděpodobné, že se oba dva koukáte po ostatních lidech. Ovšem každý z jiného důvodu, a proto se nesnažte svého muže zatáhnout do debaty o tom, že ta ženská, kterou jste právě minuli, měla opravdu strašnou ránu. Nepochopí to. Buď si jí vůbec nevšiml, nebo ho zaujal její výstřih, což je přirozené a váš vztah to nijak neohrožuje. Ale rozhodně nebude vědět, co měla na sobě nebo že měla divně sestříhané vlasy. Nechtějte proto po něm, aby to nějak ohodnotil nebo aby vám říkal, že vy vypadáte rozhodně lépe.

4. Vážné hovory krátce po milování

Je jasné, že i závažné otázky týkající se třeba budoucnosti vašeho vztahu se prostě někdy probrat musí, ale zvolte si vhodnou chvíli. Minuty nebo desítky minut po sexu jí nejsou. Muž se díky takovému prožitku uvolní a na podobné debaty nemá náladu, dokonce by to bylo proti přírodě. Zrovna tak s ním v takový moment neřešte, zda budete doma malovat tenhle nebo příští týden a na kdy pozvat na návštěvu vaši matku.

5. Složitý vztah s vaší matkou

Váš partner by musel být slepý, aby si nevšiml, že s vaší matkou nejste žádné velké kamarádky. Klidně mu váš vztah nějak přibližte a vysvětlete mu, proč tomu tak je. Ale nepopisujte mu každou sms nebo telefonát, které jste si s ní vyměnili – muži stejně nedokážou napětí mezi matkami a dcerami zmírnit. Vaše historky je buď uvedou do rozpaků, nebo naštvou.