Home / Zdraví / Co je to hormonální jóga?

Co je to hormonální jóga?

Řada lidí má dnes problémy s neplodností a hormony, což může být způsobeno dlouhodobým užíváním antikoncepce či odkládáním těhotenství. Jako pomoc v pravou chvíli už tisíce žen různého věku uvítaly hormonální jógu.

Když se vám takzvaně „splaší hormony“, nejspíš si zajdete na vyšetření, nasadíte léky a upravíte životní styl. V mnoha případech se ale ukázalo, že je to stále málo. A právě pro ty existuje geniální sestava cviků – hormonální jógová terapie podle Brazilky Dinah Rodrigues. Tato energická paní je živým důkazem účinnosti své metody, protože ač má 88 let, vypadá báječně a stále zaučuje nové lektorky včetně nadšenkyň z České republiky. Ty pak pořádají pro zájemce například víkendové semináře.

Za 30 let už hormonální jóga pomohla mnoha ženám po celém světě cítit se výrazně lépe a také třeba otěhotnět. To proto, že se soustředí na aktivaci vaječníků, hypofýzy, štítné žlázy, příštítných tělísek a nadledvin. Využívá dynamické jógové cviky, intenzivní dechová cvičení, tibetské techniky, mudry a bandhy. Zní to trošku tajemně, ale cvičení se dá snadno zvládnout i zapamatovat a na jeho praktikování stačí půlhodina třikrát týdně. Musí se však dodržet přesné pořadí a dokonalé provedení všech technik.

V čem vám může pomoci hormonální jóga:

  • podporuje plodnost
  • posiluje imunitu
  • omlazuje tělo

Hormonální jógu ocení všechny generace. Dívkám upraví cyklus, mladé ženy připraví na těhotenství a odstraní i nežádoucí projevy menopauzy. Doporučuje se při problémech s plodností, malých myomech, cystách a polycystických vaječnících, při předčasné menopauze, akné, padajících vlasech, ztrátě menstruace a ovulace, inkontinenci i depresích. A kromě sestavy pro ženy se vyučuje i sestava pro muže.

Při uvedených problémech radí lektorky hormonální jógy kombinovat péči klasické medicíny a hormonální jógy. Dnes už je naštěstí hodně gynekologů, kteří pacientky v této snaze podporují. A pokud by to nebyl zrovna váš případ, nebojte se změny. Nic však nepomůže, pokud se vám nepodaří zajistit rovnováhu mezi prací, odpočinkem, pohybem a spánkem. Stres je velký nepřítel zdraví a na výkyvech hormonální hladiny se projevuje především.