Home / Ve vztahu / Dopřejte si žhavý trend – parfém na míru!

Dopřejte si žhavý trend – parfém na míru!

Pokud si zakládáte na individualitě a chcete vonět naprosto jedinečně, můžete zvolit dnes velice žádané parfémy na míru – značkové niché vůně nebo vonné elixíry, které namícháte vlastnoručně, pod dohledem zkušeného parfuméra.

Střídáte parfémy a pořád to není ono? Zamyslete se, zda dáváte přednost vůni svěží, romantické, orientální, sladké, či sportovní. Líbí se vám, jak voní citrusy, levandule, gardénie, muškátový oříšek, pačuli, maliny, broskve nebo cokoliv jiného? Tak si zahrajte na alchymistu a najděte konečně svůj originál. Uvidíte, že vám to půjde stejně tak dobře jako slavným osobnostem. A ani ceny parfémů na míru vás nepoloží – začínají v kategorii 1 000 až 2 000 Kč, což je běžná cenová relace kvalitní kosmetiky.

Slavní výrobci niché vůní

Slovo niché znamená výklenek a exkluzivní niché vůně jsou skutečně výklenkem na trhu s parfémy. Obsahují vzácné složky, např. stříbrné kadidlo, damašskou růži, ylang-ylang, pačuli. Jejich pečlivá příprava trvá dlouho, prodávají se v malém množství a obvykle nepodléhají žádným vrtochům paní Módy. Jsou prostě stálicí pro individualisty, ženy i muže.

Mezi slavné výrobce niché vůní patří Amouage, Annick Goutal, Carner Barcelona, In Fine – Jean Patout, Montale, Phaedon Paris, Profumi del Forte, The Different Company a další. Niché parfémy představují i potěšení pro oko, neboť jsou plněny do krásných ručně zdobených flakonů. Koupíte je ve specializovaných obchodech a nově jsou také v nabídce internetových parfumerií.

Staňte se tvůrcem svého parfému

Ještě lepší může být vlastní tvorba parfémů, což nabízí několik firem. Jste-li jejich milovnice a máte fantazii, jistě zajásáte nad mobilní laboratoří s mnoha typy vůní, které pod vedením parfuméra libovolně namícháte. Poté si vyberete flakon, pumpičku, uzávěr, krabičku, ale i logo a název svého budoucího parfému. Návrh designu lze sledovat online a podle potřeby ho upravovat.

5 pravidel pro výběr parfému

Ať už se nacházíte v obchodě, laboratoři s parfémy, nebo jste si nechali zaslat vzorky vůní, při jejich zkoušení vám poslouží praktické tipy:

  1. Začněte lehčími ovocnými vůněmi, a teprve potom se zaměřte na těžší.
  2. Parfém naneste přímo na kůži a vyčkejte třeba i hodinu, než se pořádně rozvine.
  3. Využijte pro zvýraznění vůně pulzní body, např. na vnitřním zápěstí či v loketní jamce.
  4. Nezkoušejte najednou více než 4 parfémy – mohly by zmást vaše čichové buňky.
  5. Pokud se to přece jen stane, pomůže vám přičichnutí ke kávovým zrnům.

Při trošce času a zaujetí určitě brzy naleznete parfém, který s vámi bude dokonale ladit.