Home / Inzerce / Jak se liší originální a alternativní náplně do tiskáren?

Jak se liší originální a alternativní náplně do tiskáren?

Každá tiskárna potřebuje náplň, jinak by nemohla tisknout. V první řadě je třeba podívat se na to, zda se jedná o toner – náplň do laserové tiskárny, nebo cartridge – náplň do inkoustové tiskárny. při výběru je třeba zohlednit:

  • Barvu
  • Typ
  • Kapacitu

Je ale ještě jedna věc, kterou je třeba brát v potaz. A tím je fakt, zda se jedná o náplň originální nebo alternativní. Jak se liší?

Výrobce

Takto je poznáte skutečně nejlépe. Pokud jde o variantu alternativní, tak u ní platí, že ji může vyrábět skutečně kdokoliv. V druhém případě je to jenom výrobce vaší tiskárny. na takových náplních najdete i jeho logo. Eshopy dnes obvykle nabídnou oboje. Tedy originální a kompatibilní tonery HP, nebo náplně jiné značky. Podle této rady již víte, jak je poznat. Víte tedy, co kupujete. Nejde však o rozdíly jediné.

Cena

I takto se dané náplně celkem výrazně liší. Právě částka je velmi často důvodem, proč lide nekupují například originální tonery Samsung, ale proč raději volí alternativu. Je to celkem pochopitelné, jelikož se částky mohou lišit až o několik desítek procent. Logicky sahá po nejlevnější možnosti ten, kdo chce ušetřit. Pokud vám některá z nabízených náplní přijde podezřele nízká, jde s velkou pravděpodobností o alternativu. Stačí si následně přečíst popis, ze kterého by mělo jasně vyplývat, kdo konkrétně náplň vyrobil a tedy o jaký konkrétní typ se jedná.

Kapacita

I tady lze v daných náplních spatřovat celkem velké rozdíly. Obvykle platím, že u originálních variant je jejich kapacita spíše menší. U těch alternativních se výrobci nebojí kapacitu zvětšovat. A tak se do samotného obalu vejde více jak tonerového prášku, tak inkoustu. To má následně vliv na to, kolik se s danou náplní vytiskne stránek. Tam, kde se tiskne velké množství dokumentů, by měly být poptávány náplně s největší možnou kapacitou. Navíc mají ještě jednu výhodu, kterou není nic jiného, než možná úspora na samotném tisku.