Home / Inzerce / Jakou náplň do domácí tiskárny?

Jakou náplň do domácí tiskárny?

Tisknete doma věci pro osobní potřebu, nebo studijní materiály, i občas nějakou tu fotografii? Pokud ano, je třeba myslet i na dobu, kdy vám v tiskárně dojde náplň.  Tu chvíli jen třeba neváhat a pořídit novou. A jakou?

Cartridge nebo toner?

První otázka, kterou si položte. Odpověď najdete u vaší tiskárny. Pokud je to tiskárna laserová, budete potřebovat toner, který obsahuje speciální jemný prášek. Pokud máte tiskárnu inkoustovou, bude poptávaným zboží třeba cartridge Lexmark. Jedná se o takový typ, který je naplněný inkoustem, který se následně využívá právě k samotnému tisku na papír.

Jakou barvu?

I tady je odpověď celkem jednoduchá. Je to taková, která vám došla. Obvykle vám to řekne samotná tiskárna skrz displej, nebo monitor počítače. Pokud šlo o klasickou černou, může být náhradou třeba toner CE285A. V případě že došla náplň barevná, je třeba vědět, která konkrétně. V moderních tiskárnách mohou být barvy oddělené. Toto je výběr:

  • Cyan
  • Magenta
  • Yellow

Od jakého výrobce?

I to je otázka. Začneme variantou nejjednodušší. Jedná se o náplň od výrobce vaší tiskárny, která má také jeho logo. Je s ní spojena jistota kompatibility, kvality, ale i celkem vysoké ceny. I proto se na trh dostávají varianty alternativní. I ty mohou být s ohledem na kvalitu vyhovující, stejně jako s nimi není problém z hlediska kompatibility. A hlavní výhoda? Rozhodně ta, že jsou podstatně levnější.

Jaký typ?

Vše záleží na vaší tiskárně. Proto je třeba zjistit si její označení a podle toho vhodnou náplň najít. Podívat se můžete třeba do objednávky, stejně jako na fakturu. Daný přesný typ však může být umístěný také na ní, popřípadě může být umístěný i ve spodní části na štítku. Jakmile typ máte, můžete ho v internetových obchodech vložit do vyhledávacího políčka a rázem vám vyjede nabídka náplní, které vám do tiskárny budou takzvaně pasovat.