Home / Inzerce / Nerušte své sousedy hlukem! Izolujte svůj dům pro maximální klid

Nerušte své sousedy hlukem! Izolujte svůj dům pro maximální klid

Ať už bydlíte v rodinném domě nebo bytě, nebo potřebujete izolovat obchodní prostory, budete muset využít určité možnosti izolace. Existuje hned několik možností, jak můžete odhlučňovat své prostory, jako jsou různé desky a pěny. Nejlepších výsledků dosáhnete samozřejmě jejich kombinací. Tyto materiály jsou vhodné jak na odhlučnění stropu, tak také samotných stěn.

Pro jaké účely se používá akustická izolace?

Akustickou izolaci využijete nejen v prostorách, které jsou náchylné ke zvýšené hlučnosti, jako jsou například přednášecí sály, tělocvičny a podobné prostory. Můžete je použít také do klasických bytů či domů, obzvláště, když máte malé děti nebo zvířata. Akustická izolace má hned dvojí výhodu – eliminujete zvuk, který vychází z vašeho bytu a zároveň se sníží také hluk, který slyšíte od sousedů. Takže odhlučňováním dosáhnete oboustranné spokojenosti.

Odhlučnění stropu

Strop je vhodné odhlučnit tehdy, když vás ruší dupot vašich sousedů z bytu nad vámi, nebo když máte hlučnější děti, které si ve svém pokojíčku chtějí hrát. Pokud je váš soused hlučný, máte tedy dvě možnosti: požádat souseda, aby si izoloval svou podlahu. To ale znamená náklady pro souseda a ten to ve většině případů odmítne. Druhou možností je nechat si izolovat strop. Klasicky se odhlučňuje pomocí běžné minerální vlny. Tento způsob sice může nějaký ten hluk pohltit, ve výsledku ale budete mít pocit, jako byste strop vůbec neodhlučňovali.

Využijte profesionální materiály

Pravdou je, že odhlučnění podlahy je tím lepším řešením, které problémy s hlukem vyřeší. Častokrát to ale není možné, a proto je potřeba odhlučnit si vlastní strop. Zvolte si společnost, která nabízí kvalitnější materiály na odhlučnění, než je právě minerální vlna. Nabízíme odhlučnění stropu s využitím speciální akustické pěny – Silent Foam 120, kterou lze snadno kombinovat s ostatními akustickými materiály a je vhodná do všech druhů stavebních konstrukcí.