Home / Inzerce / Termolisy pro vlastní použití

Termolisy pro vlastní použití

Spousta středních i velkých firem nabízí několik svých reklamních předmětů. Mezi nimi jsou to trička, hrnečky, propisky a další. Protože tyto předměty slouží k reprezentaci firmy, je důležité, aby jejich zpracování bylo pokud možno co nejkvalitnější. Proto je jasné, že klasický tisk nestačí – je důležité využít další, spolehlivější metody tisku na tyto předměty. Jednou z těchto metod je termolis.

Termolis je vhodný nejen na rovné plochy

S termolisem se setkal každý z nás, aniž by věděl, že jde o termolis. To, co je natištěné na hrníčcích, talířcích, tričkách, obalech na notebooky, tablety, mobily nebo například i kryty na mobily, to vše je termolis na potisk. Tento druh tisku většinou využívá sublimační metodu. Jedná se o metodu, která převádí sublimační inkoust z pevného skupenství na plynné. To samotné by ale nestačilo.

K provedení sublimační metody tisku je potřeba ještě jeden fyzikální jev, který je založen na vlastnostech polymerů v sublimační vrstvě. Když dochází k zahřátí materiálu, polymery postupně otevírají mikropóry. Když tedy využíváte termolis, dochází k přenosu ze speciálního dvouvrstvého papíru na materiál, který chcete potisknout. Po ochlazení už je barvivo navázáno do mikropórů a je tak fixován uvnitř hmoty.

Na co vše je možné termolis použít?

Nejen na klasický plochý tisk můžete tuto metodu využít. Existují 3D termolisy, které jsou schopny potisknout téměř jakýkoli materiál. Proto není problémem využít tuto metodu na poměrně nízkonákladový tisk reklamních předmětů, jak jsou hrnky, 3D kryty a pouzdra na telefony a tablety, talíře, dlaždice, žula, skleněné rámečky, hodiny, puzzle a přívěsky.

Profesionální tisk reklamních předmětů

Pokud se chcete zaměřit na vlastní výrobu reklamních předmětů (a to ať už pro vlastní potřeby nebo pro přípravu reklamních předmětů pro někoho jiného), neobejdete se ani bez dalšího zařízení. Kvalitní řezací plotr se využívá všude tam, kde tiskárna už nestačí. Plotr se postará o tisk předmětů s rozmanitým povrchem, vzory a výřezy.